İTÜ Uçak Uzay Mühendisleri Kulübü

     Türkiye'nin ilk teknik üniversitesi unvanına sahip olan İTÜ, 245 yıllık köklü tarihi ile her sektöre olduğu gibi havacılık sektörüne de öncülük etmektedir. İTÜ öğrencileri tarafından üniversite bünyesinde kurulmuş olan Uçak Uzay Mühendisliği Kulübü ulusal ve uluslararası platformlarda, havacılık ve uzay alanındaki çalışmalarıyla sektöre birçok açıdan katkı sağlamaktadır.


     Uçak Uzay Mühendisliği Kulübü, kurulduğu tarihten bu yana, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin yüksek standartlarıyla eğitilen öğrencilerini, bu eğitimin yanı sıra, teknik ve sosyal anlamda da kendilerini geliştirebilmeleri için olanak sağlamaya çalışmaktadır.

 

      Kulübümüz 2001 yılında üyesi olduğu EUROAVIA,(Avrupa Havacılık Öğrenci Birliği) ile uluslar arası bir kimlik kazanmış olup, üyelerimize sadece ulusal değil uluslar arası etkinlikleri organize etme ve katılma imkanını sunmuş bulunmaktadır. Üyelerimiz bu sayede dünyanın çeşitli yerlerinde eğitim gören, gelecekteki meslektaşlarıyla şimdiden rekabet, arkadaşlık etme ve kendi ufuklarını genişletme imkanlarına sahip olabilmektedirler. Bu durum kulübümüz için bir kıvanç vesilesidir.